ПОШУК

Тендерні успіхи депутатів Кривого Рогу

Опубліковано: середа, 03 квітня, 12:51

Понад півтори сотні тендерів на загальну суму 85 млн грн протягом 2016-2018 років у Кривому Розі виграли підприємства, пов'язані з місцевими чиновниками. Аналітики Антикорупційного Штабу дослідили їхні зв'язки та склали рейтинг криворізьких тендерних щасливчиків.

Якби хтось влаштував серед криворізьких посадовців змагання з успішності на тендерах, то абсолютним переможцем став би Андрій Лещін, який є членом Виконавчого комітету Криворізької міської ради. Пов’язане з ним Дочірнє підприємство "Криворіжагробуд" ПрАТ "Криворіжгазбуд" протягом 2017-2018 років перемогло у чотирнадцяти тендерах на суму майже 38 млн грн, відповідно до інформації з Prozorro.

Засновником ДП “Криворіжагробуд” є ПрАТ “Криворіжгазбуд”, де Лещін, в свою чергу, є головою правління та власником контрольного пакету акцій (понад 60%). В 13 з 14 випадків, де замовлення отримало “Криворіжагробуд”, замовником робіт виступило КП “Кривбасводоканал”. Також в 13 з 14 випадків ДП “Криворіжагробуд” уклало договір без конкурсу, тому використання Prozorro не призвело до економії коштів. Лише на найбільш вартісному тендері пов’язаному з реконструкцією каналізаційного колектору на суму майже 26 млн грн у “Криворіжагробуд” було кілька конкурентів, які однак програли, не дивлячись на те, що один з них запропонував нижчу вартість виконання робіт.

ТОВ "ЕГО", яким володів та керував депутат від ВО “Батьківщина” Михайло Карий отримало, за результатами 18 тендерів протягом 2016-2018 років, замовлень на загальну суму понад 16 млн грн. Усі замовлення отримані від КП “Міський тролейбус”.

Найбільше з них, майже на 10 млн грн, пов’язане з поставкою чотирьох комплектів обладнання для дизельних двигунів на тролейбуси. Так-так, саме на тролейбуси. Справа в тому, що на деяких тролейбусних маршрутах в Кривому Розі є відрізки, де відсутні лінії електропередачі, тому тролейбус їде на дизельному паливі. Місцева влада навіть влаштувала шестиденний промо-тур у Житомир та назад на такому тролейбусу. Сам Михайло Карий в середині 2017 року вийшов зі складу засновників вказаної фірми, але навіть після цього продовжував впливати на діяльність підприємства. Інше підприємство Михайла Карого ТОВ "ДІ ЕЛКОМ УКРАЇНА", де він вже безпосередньо є співзасновником та керівником, отримало ще 28 замовлень на понад 6 млн грн. Всі вони також пов’язані з ремонтом та обслуговуванням тролейбусів. Але замовниками виступають вже не тільки комунальне підприємство з Кривого Рогу, але й, наприклад, подібні підприємства з Бахмута та Житомира. Схоже, що промо-тур з поїздкою тролейбусу по Україні був досить успішним кроком.

Ще 32 тендери на загальну суму понад 9,5 млн грн виграло ТОВ "ЮРІСТЕК ГРУП". З цим підприємством, яке здійснює діяльність у сферах права та землевпорядкування, пов’язано одразу кілька криворізьких депутатів та чиновників. На даний момент його очолює Наталія Шаповалова, яка, ймовірно, є сестрою місцевої депутатки та засновниці цього підприємства Катерини Шаповалової (фракція “За Успішний Кривий Ріг”, екс-РПЛ). Обидві жінки можуть бути доньками Заступника міського голови Геннадія Шаповалова. Також з цим підприємством пов’язаний скандально відомий місцевий депутат Олександр Смалій (теж фракція “За Успішний Кривий Ріг”), який у своїй декларації за 2017 рік зазначав себе працівником ”ЮРІСТЕК ГРУП”. Найбільше замовлення на 5 млн грн товариство отримало від Управління містобудування, архітектури та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради за послуги з розроблення технічної документації щодо інвентаризації земель.

11 виграних замовлень на загальну суму понад 7 млн грн має у своєму активі ТОВ "Фольксваген центр Кривий Ріг". Усі замовлення пов’язані з поставками автомобілів у різні медичні комунальні підприємства Кривого Рогу. До лютого 2019 року одним з засновників цього підприємства був депутат від фракції “Опозиційний блок” у міській раді Валерій Гресько. Станом на зараз він вже вийшов зі складу засновників товариства, проте свою частку там досі зберігає його родичка. Цікавим також є те, що в 2016 році на цьому підприємстві працював інший депутат Криворізької міської ради Артем Коломоєць, який при цьому є зятем секретаря міської ради Сергія Маляренка.

Замикає наш умовний ТОП-5 Заступник міського голови Костянтин Бєліков. ТОВ "Криворізька швейна фабрика "Старт", де керівником та співзасновником є дружина чиновника Віта Бєлікова, виграло в 2016-2018 роках 11 тендерів на загальну суму понад 2 млн грн. Усі замовлення були пов’язані з поставкою спецодягу на різні криворізькі комунальні підприємства та заклади. Компанії усіх інших депутатів та чиновників вигравали загалом вигравали тендерів на суму ще 6 млн грн.

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: