ПОШУК

Тендерні друзі львівського мера

Опубліковано: середа, 30 травня, 10:53

У команді Андрія Садового достатньо фахівців із різних галузей. Тут тобі і містобудування, і охорона здоров’я, і громадський сектор. За часту складно виокремити, де закінчується їх участь в політиці та починається у структурах Львівської міської ради. На відміну від тендерних закупівель за міські гроші. Та рахунків, на яких вони осідають.

Доктор бізнес адміністрування

Ростислав Дацків, радник Андрія Садового, доволі впевнено себе почуває перед телекамерами. Він ґрунтовно відповідає на запитання і відразу відчувається, що людина в темі. Дацків навіть полюбляє цитувати Тараса Шевченка.

До приходу у Львівську міську раду, Ростислав Михайлович встиг написати книгу про економічну безпеку держави, а ще понад 35 публікацій на економічні теми.

Іншим львівським управлінцям Дацків може дати фору своїм ступенем доктора бізнес адміністрування та дипломом Варшавського університету за програмою Фулбрайта.

Попри таку поважну освіту, Ростислав Михайлович скромний чоловік і може собі дозволити запросто вдягнути простеньку кепку.

Можливо, така скромність Дацківа і привела його з бізнесу до органів місцевого самоврядування. Наприкінці 2015 року він став заступником міського голови Львова – з економічних питань та містобудування. До цього, Ростислав Дацків більше 11 років пропрацював на керівних посадах бізнес структур у сфері будівництва.

Ростислав Дацків. Фото – сайт Львівської міської ради

За даними проекту “Приховані інтереси”, майбутній заступник міського голови був віце-президентом корпорації будівельних підприємств “Галичартбуд”, керував фінансовою компанією “ЕКО-ДІМ” , обіймав посаду заступника голови правління ПАТ ”Холдингова компанія “ЕКО-ДІМ”.

Окрім цього, експерти проекту “Приховані інтереси” встановили, що Дацків працював і отримував зарплатню ще й і в ТзОВ ВТП “Бодекс”.

Напевне, мер Львова Садовий був наслуханий про діяльність зазначених компаній. До прикладу, ще у 2012 році фірма “Бодекс” засвітилася у скандалі навколо забудови території неподалік Снопківського парку . Тоді виконком Львівської міської ради, очолюваний Садовим, прийняв рішення про розроблення детального плану території району забудови на вул. Кримській, біля парку.

А ще, ПАТ ”Холдингова компанія “ЕКО-ДІМ”, у 2013 році, коли Дацків обіймав тут посаду заступника голови правління, виграла тендер в Управління капітального будівництва Львівської міськради. Понад 44 мільйони гривень з міської скарбнички виділили на будівництво приміщення для львівського міського управління, на той час, міліції.

Після того, як Дацків стає заступником мера, бізнес структури, у яких він до цього працював, беруть участь в тендерах структур міськради та комунальних підприємств Львова. І перемагають.

Наприкінці 2016-ого, ПАТ ”Холдингова компанія “ЕКО-ДІМ” виграє тендер Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради на майже 2 мільйони 850 тисяч гривень. Ці міські кошти виділяються на реконструкцію приміщень та облаштування ліфта у багатоповерхівці на проспекті Червоної Калини.

Наприкінці того ж 16-ого року, інша компанія, КБП “Галичартбуд”, виграє конкурс Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради. Близько 856 тисяч гривень, частково із держбюджету, а частково – із грошей міста, виділяються на придбання квартири для забезпечення житлом учасника АТО.

Третя компанія, в якій у минулому попрацював Дацків, – ТзОВ ВТП “Бодекс” – у травні 2017 року підписує договір із Львівським комунальним підприємством “Львівводоканал” – на заміну мереж водопроводу.

Керуючи напрямом містобудування, Дацків був заступником мера Садового до липня 2017-ого. В цей час, компанії, у яких він раніше працював отримали щонайменше 3 тендери від структур Львівської міськради та комунального підприємства Львова.

Нині, Дацків є радником Андрія Садового та членом виконавчого комітету міськради. Ми будемо слідкувати за тим, як складатимуться подальші тендерні перемоги будівельних компаній, із якими Ростислава Михайловича пов’язує чималий трудовий досвід.

Хірург

У 2016 році, серед спікерів круглого столу «Трансплантація в Україні: обговорення ефективної моделі функціонування системи трансплант-координації», який проходив у Львові, був і очільник охорони здоров’я міста Володимир Зуб.Участь у заході взяв і доктор медичних наук Борис Тодуров, керівник Інституту серця, член-кореспондент НАМН України.

Та виглядає на те, що стосунки цих двох поважних медиків можуть вести до прихованих від широкої громадськості інтересів.

Володимира Зуба, на посаду начальника управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Андрій Садовий запросив ще у 2006 році. На той час - заступника головного лікаря з хірургічної роботи Чернігівської обласної лікарні. Пан Зуб прийняв пропозицію. І напевне - не пошкодував.

Адже, за даними проекту “Приховані інтереси” сім’ї Володимира Івановича належить чимала квартира у Львові – на понад 120 квадратів. Цю квартиру, ще у 2007 році виконавчий комітет Львівської міськради, очолюваний Садовим, надав пану Зубу – як висококваліфікованому спеціалісту.

(Володимир Зуб. Фото – сайт Львівської міської ради

Якщо промоніторити тендерні закупівлі управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, очолюваного паном Зубом, то серед компаній, які отримали за останні півтора року, найбільше грошей від управління, другу сходинку посідає ТОВ “Укрмедексперт”. У 2017 році фірма виграє два конкурси на поставку “систем рентгенівських діагностичних” (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-04-12-001925-b , https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-04-21-000803-c ) – на загальну суму 12 мільйонів 230 тисяч гривень.

Як неодноразово писали у цьому ж 2017 році “Наші гроші”, до ТОВ “Укрмедексперт”, на той час мало відношення оточення Бориса Тодурова.

Секретар Ради

У порівнянні з описаними вище тендерними успіхами, перемога на двох конкурсах ТОВ “Професійна ліга”, що видає “Львівську пошту”, є невеликими. У 2017-18 роках, вона отримує загалом 50 тисяч гривень (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-02-27-000286-b , https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-02-12-002858-b) – за виготовлення та розміщення публікацій про діяльність міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб. Ці гроші – від Департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міської ради.

За даними проекту “Приховані інтереси”, нинішній секретар Львівської міської ради Анатолій Забарило, у минулому був керівником у ТОВ “Професійна ліга”.

Анатолій Забарило. Фото - сайт Львівської міської ради

Також йому належала частка власності, яка нині записана на його брата – Володимира Забарила.

До слова, Анатолій Забарило, як і Ростислав Дацків, входить до виконавчого комітету Львівської міськради.

Громадські активісти

Чималу роль у діяльності команди Андрія Садового здійснюють представники громадських організацій. Це й не дивно, адже політична партія львівського мера взяла у спадок бренд громадської організації “Об’єднання Самопоміч”. В орбіті цієї ГО знаходяться ряд організацій, що позиціонуються як різнопланові проекти.

Департамент “Адміністрація міського голови” Львівської міської ради, виконує функції патронатної служби Андрія Садового і підпорядковується безпосередньо йому. Із жовтня 2016 року цю структуру очолює Євген Бойко. З огляду на його освіту - магістр богослів’я - не випадковою є його громадська діяльність.

За даними проекту “Приховані інтереси”, Євген Бойко значиться керівником та одним із засновників ГО “Духовна велич Львова”.

Євген Бойко. Фото - сайт Львівської міської ради

Значно більшу увагу привертають двоє інших співзасновників цієї ГО - Оксана Страз та Тарас Романишин. За даними сервісу YouControl (https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/40744402/ , https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/41078010/ , https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/40241088/, https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/39538910/,

https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/39649636/, https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/41392947/), разом вони фігурують у семи ГО.

До прикладу, вони заснували ГО “Центр безпеки міста”, засновником якого був і Юрій Діль, який є начальником управління безпеки міста Львівської міської ради.

На сайті “Самопомочі” Оксана Страз вказана заступником керівника ГО “Об’єднання “Самопоміч”, а Тарас Романишин – заступником керівника з юридичних питань.

За даними НАЗК, Страз у минулому році зробила найбільший фінансовий внесок у скарбничку політичної партії Садового – 13 тисяч гривень.

Тарас Романишин також на хорошому рахунку політсили. Так, як повідомляло видання “Експрес”, минулого року віце-спікер парламенту Оксана Сироїд
позичила йому понад 224 тисячі гривень.

Згідно даних НАЗК та руху “Чесно”, і Романишин, і Страз отримували у 2017 році від “Самопомочі” зарплатню. Політ сила оплачувала ФОП Романишину і за юридичні послуги.

Страз і Романишин засновували і ГО “Центр правової інформації”, керівником якого зазначена Зоряна Христина. Вона є помічником нардепа – голови фракції “Об’єднання Самопоміч” у Верховній Раді – Олега Березюка.

Напевне, найбільш показовим ГО, з точки зору потенційних прихованих інтересів, може бути ще один проект Страз та Романишина – “Центр міського сервісу”.

Ще одним співзасновником цієї громадської організації зазначений Мирослав Голяк. Він є помічником консультантом депутата Львівської міськради від “Самопомочі” Олега Шміда.

Мирослав Голяк входить до Громадської ради при управлінні транспорту департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради. Тут він представлений як член ГО “Львів-безпечне місто”.

Одним із засновників цієї організації вказаний Яромир Шевців, брат депутата міськради від “Самопомочі”, Андрія Шевціва. Останній раніше був керівником у цій ГО.

Як встановили “Наші гроші. Львів”, ще у 2015 році ГО “Львів - безпечне місто” підписала договір про співпрацю із львівським комунальним підприємством “Львівавтодор”.

На виконання цього договору, у 2017 та 2018 роках, з грошей “Львівавтодору” була оплачено 270 тисяч гривень ФОПу Сергію Федоришину. Це кошти за послуги із надання допомоги дітям-пішоходам здійснювати безпечний перехід на нерегульованих пішохідних переходах поблизу шкіл у Львові. Тих помічників у місті назвали “жовтими добродіями”.

До слова, неодмінним атрибутом на їхній жовтій накидці є лейба “Самопомочі”.

Не є великим секретом і той факт, що у вересні 2015 року, коли укладався зазначений договір, комунальним підприємством “Львівавтодор” керував Олег Береза, який сьогодні є депутатом Львівської міськради від “Самопомочі”.

Серед інформації по зазначених тендерах, можна знайти і електронку, яку вказував Сергій Федоришин - Safecity.Lviv@Gmail.Com. Вона повністю збігається із електронною адресою ГО “Львів – безпечне місто”.

ФОП Федоришин отримував кошти і напряму від “Самопомочі”. Так за даними руху “Чесно”, у 2016-ому йому заплатили 80 тисяч гривень за послуги відео зйомки та монтажу відеоролика “Про повітряну кульку”.

Платив ФОПу Федоришину і безпосередньо Департамент “Адміністрація міського голови “Львівської міської ради”. Договір за послуги з виготовлення та розміщення матеріалів у мережі інтернет про діяльність міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб, у 2017 році із Сергієм Федоришином підписав Євген Бойко. Той самий, який разом із Страз та Романишином засновували ГО “Духовна велич Львова”.

Тарас Зозулінський - переможець конкурсу міні-грантів від ГО "Антикорупційний штаб"

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: