ПОШУК

Сумська міська рада щоразу нагадує депутатам антикорупційне законодавство

Опубліковано: середа, 01 серпня, 12:06

Поки в одних містах сесії міських рад розпочинають з молитви, Сумська міська рада щоразу як мантру нагадує депутатам антикорупційне законодавство. Про це експерти ГО “Антикорупційний штаб” дізналися під час моніторингу рішень Сумської міської ради. Проаналізувавши протоколи засідань сесій Сумської міськради було виявлено, що в половині випадків перед розглядом питань порядку денного головуючий нагадує депутатам, що Законом України «Про запобігання корупції» введено поняття конфлікту інтересів.

Нагадаємо, що від листопада минулого року, після затвердження змін до Регламенту Сумської міської ради, депутати, за наявності будь-якої особистої зацікавленості, що має ознаки конфлікту інтересів, у вирішенні питання порядку денного мають повідомити про наявність такого конфлікту. Це фіксується у протоколі, а сам депутат має утриматись від голосування.

Аналіз протоколів сесій Сумської міської ради за 2018 рік дав можливість прослідкувати, як депутати виконували вимоги закону. Слід констатувати, що за проаналізований період про наявність конфлікту інтересів заявили 5 депутатів, що становить 12% від усього депутатського корпусу. Конфлікт інтересів виникав у трьох представників фракції БПП (Віталій Мельник, Дмитро Лантушенко, В'ячеслав Степченко), одного депутата від Оппоблоку Віталія Жиленка та у позафракційного секретаря міськради Андрія Баранова. Ці депутати вносили сім заяв про конфлікт інтересів за півроку.

Найчастіше депутати зізнаються, що мають особистий інтерес у питаннях, які стосуються розподілу землі. Так, протягом півроку у депутатів тричі виникали конфлікти інтересів по земельним питанням. В травні Сумська міська рада розглядала два питання, пов'язаних з депутатом В'ячеславом Степченком: на початку травня - рішення про припинення права користування частиною земельної ділянки на вул. Промислова, 7, яка раніше перебувала в користуванні ТОВ «ВС-07» та передачу її двом іншим компаніям. В кінці травня у Степченка знову виник конфлікт інтересів у земельній сфері. На цей раз частину земельної ділянки мали передати безпосередньо депутату - соту частину ділянки під вже збудованою будівлею.

Інший сумський депутат, який мав конфлікт інтересів в земельній сфері - оппоблоківець Віталій Жиленко. В березні міська рада розглядала питання про поділ земельної ділянки розміром 6,6 сотки на Покровській, 13/1 на дві частини для ФОП Жиленко І.А., яка, імовірно, є дружиною депутата.

Були конфлікти інтересів у депутатів і під час розподілу бюджету. Так, Віталій Мельник, який керує профтехучилищем “Сумський центр професійно-технічної освіти", двічі заявив про конфлікт інтересів під час розгляду змін до бюджету та змін міської програми “Місто Суми – територія добра та милосердя” в березні 2018 року.

Не обійшлось без конфліктів інтересів і при розподілі фінансових допомог та премій. В березні Дмитро Лантушенко зазначив, що має конфлікт інтересів при прийнятті рішення про виплату одноразової матеріальної допомоги у розмірі 10 тис грн сумчанам при народженні дитини з міського бюджету. Втім, міськрада таке рішення не підтримала, тож додаткову матеріальну виплату не отримає ні родина Лантушенка, ні інші молоді батьки міста Сум.

Ще один конфлікт інтересів під час прийняття рішення про надбавки і премії виник у самого секретаря міськради, Андрія Баранова. У січні він попередив депутатський корпус, що має особисту зацікавленість у рішенні щодо встановлення надбавок, преміювання та матеріальної допомоги міському голові, його заступникам, секретарю міської ради та керуючому справами виконкому на 2018 рік.

Нагадаємо, що в березні Зарічний райсуд міста Суми визнав чиновника винним і оштрафували на 3 400 грн за те, що він голосував за призначення собі премій у 2015-2016 роках. В червні цього року Апеляційний суд Сумської області скасував рішення попередньої інстанції. він голосував за призначення собі премії під час сесії міської ради.

Тож тепер зрозуміло, чому Баранов щоразу невтомно нагадує депутатам аби зазначали про свій конфлікт інтересів - сам навчений гірким досвідом.

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: