ПОШУК

Скандальні фірми депутатських сімей: ділові зв’язки Киви та Бєлашової

Опубліковано: понеділок, 11 березня, 12:34

В рамках проекту “Приховані інтереси” спеціалісти “Антикорупційного штабу” проаналізували декларації та ділові зв’язки між депутатами та їх сім’ями. Для декого з депутатів бізнес і депутатство дуже тісно сплелися.

В рамках проекту “Приховані інтереси” спеціалісти “Антикорупційного штабу” проаналізували декларації та ділові зв’язки між депутатами та їх сім’ями. Для декого з депутатів бізнес і депутатство дуже тісно сплелися.

Мова піде про двох представників депутатської фракції колишнього мера Олександра Мамая “Совість України” Ліліану Бєлашову та Владислава Киву. Це єдині представники місцевого депутатського корпусу, які неприховано мають спільний бізнес.

Родини Бєлашової та Киви разом володіють щонайменше трьома діючими підприємствами. Основним з них можна назвати ПАТ “Банк Український капітал” (ЄДРПОУ 22868414), власниками якого є виключно представники цих двох депутатських родин. Окрім самих депутатів, бенефіціарними контролерами банку також є Бєлашови Сергій Володимирович (чоловік) та Вікторія Сергіївна (дочка), Злидар Дарія Йосипівна (мати депутатки), Федорович Євгенія Іванівна (сестра депутатки) та Кива Наталія Іванівна (дружина Владислава Киви).

У березні 2018 року НБУ оштрафував “Банк Український капітал” за значні зафіксовані порушення. Нацбанк також застосував до банку "Український капітал" письмове застереження за неналежну розробку, впровадження та оновлення внутрішніх документів з питань фінансового моніторингу; порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку, зокрема клієнтів банку-громадських діячів, їхніх близьких осіб або пов'язаних з ними осіб тощо …

А вже восени банк знову згадується у негативному світлі в тексті обґрунтування підстав щодо дострокового припинення повноважень Полтавського міського голови Олександра Мамая, який був оголошений депутатами 14 вересня цього року. В рамках досудового розслідування пов’язаного зі службовим підробленням документів, що стосувалося тендеру на закупівлю природного газу для Полтави на 2017 рік. Фігуранти розслідування подали на оголошений тендер гарантійні листи саме від банку “Український капітал”. У торгах брали участь два підприємства: ТОВ "Газова компанія Інвестсервіс" і ТОВ "Газоторгова компанія". Перша запропонувала меншу ціну і з нею був укладений договір на постачання газу на 818,8 тис. грн. Слідчі з’ясували, що обидва учасники торгів пов’язані родинними зв’язками з депутаткою Ліліаною Бєлашовою. Сама ж депутатка володіє банком через ТОВ “Сокіл” (ЄДРПОУ 31040860), співвласницею якого є також вже згадана Кива Наталія Іванівна.

Третя спільна компанія депутатів, приватна агрофірма “Обрій” (ЄДРПОУ 30731334), яка на даний момент вже перебуває у стані припинення, пов’язана зі скандалом навколо землі учасникам АТО.

В 2017 році бійці АТО із Новосанжарського району заявили, що “Обрій”, незаконно отримав в оренду на десять років землю, що мала належати бійцям та їх родинам. Землі були зарезервовані за учасниками АТО протягом року, люди займалися оформленням необхідних документів, а у підсумку виявилося, що отримати свої земельні наділи не можуть, бо землю уже передали в оренду.

На даний момент депутати Кива та Бєлашова, які входять у фракцію колишнього міського голови за словами місцевих ЗМІ не з’являються на сесіях, не подають депутатські запити, не беруть участі в комісіях і не реагують на звернення виборців. Тож залишається лише сподіватися, що полтавці дадуть належну оцінку такій роботі своїх обранців.

А перевірити зв’язки цих та інших депутатів Полтавської міської ради та провести власне антикорупційне розслідування ви можете за допомогою інструменту “Приховані інтереси”.

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: