ПОШУК

Російські бізнес-інтереси кандидатів у президенти

Опубліковано: пʼятниця, 22 лютого, 12:44

Готуючи до публікації спецпроект присвячений аналізу прихованих інтересів кандидатів в Президенти України, експерти Громадської організації Антикорупційний штаб наштовхнулися на ряд фактів про наявність бізнес-інтересів у кандидатів у Росії, що, на нашу думку, є суспільно важливими і потребує оприлюднення.

Кандидати на пост Президента України, які мають бізнес-інтереси в Росії:

Бойко Юрій Анатолійович

Відповідно до даних декларації за 2017 рік кандидата на посаду Президента України Юрія Бойка, його дружина Бойко Віра Дмитріївна заробила у звітному році 1,15 млн грн працюючи на російському підприємстві ТОВ "Керуюча компанія "Група ПОЛІПЛАСТИК". Керівником підприємства є громадянин Росії Буяновський Валентин Михайлович. Крім того, дружина Бойка має квартиру та машино-місце в Росії.

Корнацький Аркадій Олексійович

Відповідно до даних декларації за 2017 рік кандидата на посаду Президента України Аркадія Корнацького він є власником 80% прав на Виробничий кооператив “Каскад”, який зареєстрований в Російській Федерації. Відповідно до даних російських реєстрів керівником та співвласником цього підприємства є брат кандидата Віктор Олексійович Корнацький. Іншими співвласниками є колишня дружина та дві доньки Аркадія Корнацького. При цьому колишня дружина Корнацька Лілія Геннадіївна та донька Герасова Анна Аркадіївна є громадянками Російської Федерації. Також громадянином Російської Федерації є син Аркадія Корнацького Павло Корнацький, який веде бізнес в Україні.

Данилюк Олександр Володимирович

Відповідно до даних декларації за 2017 рік кандидата на посаду Президента України Олександра Данилюка, які підтверджуються даними державного реєстру, його дружина, Суродіна Світлана Володимирівна, є засновником ПП “АТЛАНТ” та співзасновником ТОВ “ФІРМА БЕКАС ЛТД”. Обидва підприємства були зареєстровані ще до окупації на території АР Крим. Їх керівником, відповідно до даних з реєстрів, наразі є Суродіна Віра Григорівна, яка є громадянкою Російської Федерації та може бути родичкою дружини Данилюка.

Обидва українських підприємства дружини кандидата в Президенти були перереєстровані за російським законодавством 7.10.2014 і продовжують свою діяльність в Криму як ООО “Атлант” та ООО "ФИРМА БЕКАС ЛТД" відповідно, а дружина Данилюка значиться в російських реєстрах як їх засновниця.

Також обидва підприємства сплачують податки та збори до російської скарбниці. Так, за 2017 рік ООО “Атлант” в сукупному перерахувало щонайменше 301 546 рублів (137,5 тис. грн в перерахунку за середньорічним курсом НБУ), а “Фирма Бекас ЛТД” близько 1 077 373 рублів (491,3 тис. грн в перерахунку на гривні) до російської скарбниці в якості страхувань та податків. Тобто, загальна кількість податків, сплачених окупантам тільки в 2017 році, еквівалентна 600 тис. грн.

При цьому жодної з двох російських компаній дружини Данилюка немає в його декларації. У разі, якщо кандидат буде обраний у Президенти України, такі дії будуть порушенням законодавства в частині декларування корпоративних прав, за яке передбачена кримінальна відповідальність, адже сукупний розмір статутного капіталу ООО “Атлант” та ООО "ФИРМА БЕКАС ЛТД" перевищує 10 млн рублів (4 млн грн).

Позбулись російського бізнесу

Деякі російські бізнес-інтереси можна було також знайти в чинного Президента України Петра Порошенка та лідера президентських перегонів Володимира Зеленського. Втім, на сьогоднішній день, обидва кандидати позбулись зв'язків з російськими компаніями.

Так, Петро Порошенко був бенефіціарним власником двох юридичних осіб на території Російської Федерації у Липецькій області, пов’язаних з діяльністю корпорації “Рошен”. Проте за даними ЗМІ Липецька фабрика “Рошен” остаточно припинила свою діяльність на початку 2017 року. Володимир Зеленський, в свою чергу, був одним із акціонерів кіпрської компанії, яка заснувала ряд підприємств в Російській Федерації. Після публікації розслідування, Зеленський вийшов зі складу акціонерів компанії, яка з цим пов’язана.

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: