ПОШУК

Приховані інтереси криворізьких депутатів. ІНФОГРАФІКА

Опубліковано: пʼятниця, 22 лютого, 12:30

13 лютого у м. Кривий Ріг відбулася презентація цифрового антикорупційного інструменту “Приховані інтереси”. Криворіжці отримали дієвий інструмент для виявлення конфлікту інтересів у місцевих органах влади та контролю за використанням ресурсів громади.

Експерти «Антикорупційного штабу» створили бізнес-профілі криворізьких депутатів і топчиновників. В базу Кривого Рогу включено 77 фігурантів, в тому числі міський голова, 6 його заступників, 5 інших членів виконкому та 65 депутатів міської ради. З ними та їх близькими родичами пов'язано 241 компанія: неприбуткові організації, комерційні фірми та ФОПи. Найпопулярнішими сферами професійних та бізнес інтересів є нерухомість та будівництво (44 фірми), торгівля (37), сфера послуг та консультування (20). Варто відмітити, що 5 з 11 членів комісії міської ради з питань земельних відносин, містобудування, комунальної власності мають потенційний конфлікт інтересів, маючи стосунок до компаній у сфері нерухомості та будівництва.

“Приховані інтереси” містять базу всіх фірм, пов'язаних з депутатами та їх родичами. Інструмент дозволяє миттєво перевірити будь-який документ на збіги з інформацією в базі даних та виявити рішення, прийняті на користь депутатських компаній” - коментує можливості сервісу Юлія Гречка, керівниця проекту “Приховані інтереси”.

Висока залученість громади у контролі за доброчесністю та відповідальністю місцевої влади суттєво зменшує ризик корупції. “Приховані інтереси” роблять цей контроль безпрецедентно простим і цікавим. Так, профілі можновладців на “Прихованих інтересах” допоможуть усім охочим дізнатись більше про те, з якими компаніями пов'язаний той чи інший депутат або чиновник. А функція “автоматичний аналізатор” дозволяє будь-якому користувачу завантажити документ на сайт і за декілька секунд отримати повний перелік компаній депутатів та чиновників, які згадуються в цьому документі. У випадку приховування потенційного конфлікту інтересів та активній участі у прийнятті рішення не на користь громади, а у своїх приватних інтересах, чиновник порушує українське законодавство і має бути притягнений до відповідальності Нацполіцією або НАЗК.

“У процесі підготовки бази ми виявили факт недекларування щонайменше десятьма місцевими депутатами. Після перевірки цієї інформації ми підготуємо звернення до правоохоронних органів з цього приводу.” – зазначив Ілля Кротенко, аналітик ГО «Антикорупційний штаб».

«Протягом минулого року депутати Криворізької міської ради 23 рази заявляли про конфлікт інтересів. 80% цих питань стосувалися виділення і оформлення землі. Рекордсменом у кількості рішень на користь приватних інтересів у 2018 році став безпартійний член депутатської групи “За успішний Кривий Ріг” Смалій Олександр, який 7 разів заявляв про наявність у нього особистої зацікавленості в рішеннях міськради.». – нагадав керівник Криворізького центру розслідувань Антон Кравченко. «Антикорупційний штаб» згадував про ці та інші факти в аналітичній публікації щодо конфлікту інтересів Криворізькими депутатами.

ГО «Антикорупційний штаб» завжди запрошує представників міської влади для об'єктивності презентації нашого інструменту та подальшої співпраці. Секретар Криворізької міської ради Сергій Маляренко зазначив, що Кривий Ріг знаходиться на 11 місці в рейтингу прозорості українських міст, проте звернув увагу на те, що підняті сьогодні питання є «слизькими» і з ними потрібно працювати дуже обережно. Пан Сергій запевнив, що влада Кривого Рогу відкрита до співпраці та діалогу з громадськістю, а департамент правового забезпечення виконкому міської ради вітає створення такого інструменту як «Приховані інтереси» та планує проводити консультації з пов’язаних питань з юридичним департаментом «Антикорупційного штабу».

Довідково: «Приховані інтереси» – це база даних усіх фірм, пов’язаних з депутатами та топ-чиновникам, які можна з легкістю аналізувати через зручний пошук за ПІБ чиновника, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії. На сьогодні база включає інформацію про компанії, які пов'язані з депутатами та можновладцями з 12 міст України, а також народними депутатами України. Простий інтерфейс та зручність сайту http://interes.shtab.net/ дозволяють журналістам та активістам з легкістю провести антикорупційне розслідування діяльності місцевого чиновника, перевірити його профіль та пов’язані з ним компанії на предмет доброчесності, а у випадках порушення чи будь-яких підозр щодо прозорості діяльності політика, звернутися до Антикорупційного штабу за відповідною експертизою. Додаткова інформація за телефоном +38(073)500-50-22 або на e-mail: shtab.net@gmail.com.

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: