ПОШУК

Криворізькі депутати регулярно роздають одне одному землю

Опубліковано: середа, 09 січня, 19:11

Кожен шостий депутат Криворізької міськради мав персональну зацікавленість в рішеннях, які розглядались депутатським корпусом.

Кожен шостий депутат Криворізької міськради мав персональну зацікавленість в рішеннях, які розглядались депутатським корпусом. Питання землі і розподілення міського бюджету традиційно мають найвищий корупційний ризик.

Такі факти виявили експерти «Антикорупційного штабу», проаналізувавши протоколи всіх сесій міської ради Кривого Рогу за 2018 рік.

Протягом року депутати Криворізької міської ради 23 рази заявляли про конфлікт інтересів, тобто наявність у них приватного або бізнес інтересу в рішенні, яке розглядає депутатський корпус. 80% цих питань стосувалися виділення і оформлення землі.

Якщо звернути увагу на фракційний розподіл, з 11 депутатів, які заявляли про конфлікт інтересів, шість є представниками партії “Опозиційний блок” (Присяжнюк, Мкртчан, міський голова Вілкул, Маляренко, Гресько, Богатирьов), один від Самопомочі (Дектярьов), один від “Батьківщини (Букреєв), один від “Сили людей” (Попович) і два безпартійних депутата (Смалій та Шаповалова).

Рекордсменом у кількості рішень на користь приватних інтересів у 2018 році став безпартійний член депутатської групи “За успішний Кривий Ріг” Смалій Олександр, який 7 разів заявляв про наявність у нього особистої зацікавленості в рішеннях міськради. Його колеги по земельній комісії - Присяжнюк і Мкртичан подали по 3 заяви про наявність особистих інтересів щодо рішення сесії.

Але чи про всі випадки конфлікту інтересів депутати добросовісно заявляли протягом року? Відповісти на дане питання дозволить інструмент “Приховані інтереси”, який незабаром буде представлений в Кривому Розі.

Варто зазначити, що депутати Присяжнюк і Смалій вже потрапляли в поле зору Управління захисту економіки і НАБУ за порушення закону «Про запобігання корупції» щодо конфлікту інтересів. Ці депутати неодноразово голосували за рішення, що стосувалися пов'язаних з ними фірм. В результаті в 2018 році на Олександра Смалія було направлено до суду 14 протоколів та накладено штрафи за порушення законодавства.

В регіональних ЗМІ раніше неодноразово з’являлася інформація про можливі махінації депутата Смалія з землею в с. Жуківка, а в Чернівецькій області депутат володіє 8 земельними ділянками площею більше 118 гектарів.

Інструмент «Приховані інтереси», який вже найближчим часом стане доступним для громади Кривого Рогу, дозволить оперативно моніторити протоколи сесій міської ради, виявляти подібні конфлікти і розслідувати випадки лобіювання депутатами своїх бізнес-інтересів.

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: