ПОШУК

Конкурс антикорупційних розслідувань місцевих чиновників

Опубліковано: понеділок, 11 березня, 12:44

Знаєш, що таке відкриті дані? Розумієш, що таке державні реєстри? Три тисячі гривень можуть стати твоїми в обмін на кілька вечорів, які тобі доведеться провести, роблячи справжнє журналістське розслідування. Виведи на чисту воду недобросовісного чиновника та виграй винагороду у розмірі 3000 грн від Антикорупційного штабу!

Громадська організація «Антикорупційний штаб» нагадує про конкурс антикорупційних розслідувань "Приховані інтереси". До участі запрошуються журналісти, громадські та політичні діячі, які бажають дослідити конфлікти інтересів* депутатів та чиновників міської ради Кривого Рогу, Полтави, Дрогобича та Білої Церкви на основі інструменту «Приховані інтереси»

«Антикорупційний штаб» популяризує використання сучасних інструментів для викриття та запобігання корупційним зловживанням. Одним з таких інструментів є «Приховані інтереси» - сайт, що дозволяє швидко перевірити місцевих чиновників та депутатів на наявність конфлікту інтересів за допомогою бази даних та автоматичного аналізатора документів. За лічені секунди аналізатор перевірить машинозчитувальний документ на предмет згадування в ньому депутатських фірм та допоможе провести якісне антикорупційне розслідування.

У рамках конкурсу передбачається використання сайту “Приховані інтереси” під час підготовки матеріалу. Найкращі матеріали буде відібрано та нагороджено з фонду журналістських розслідувань “Антикорупційного штабу”, а також опубліковано на сайті «Приховані інтереси» і в соціальних мережах. Розмір винагороди - 3 тис. грн. за матеріал.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити заявку. Ідеї, які будуть відібрані, потрібно буде оформити у журналістське розслідування (жанри: публікація, новина, стаття, відео- або радіоматеріал) і надіслати в “Антикорупційний штаб”.

Ідеї робіт приймаються на постійній основі до 15 березня.

Приклади розслідувань, проведених за допомогою Прихованих Інтересів:


* Конфлікт інтересів - це суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень.

“Антикорупційний штаб” забезпечує юридичну та консультаційну підтримку всіх учасників/ць конкурсу.

Довідкова інформація:

“Приховані інтереси” – це база фірм, пов’язаних з депутатами та топ-чиновникам, які можна з легкістю аналізувати через зручний пошук за іменем чиновника, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії. На сьогоднішній день інструмент покриває бази компаній депутатів 13 регіонів України, а також Верховної Ради України.

Простий інтерфейс та зручність сайту дозволяють журналістам, активістам та бізнесу з легкістю провести антикорупційне розслідування діяльності місцевого чиновника, перевірити його профіль та пов’язані з ним компанії на предмет доброчесності, а у випадках порушення чи будь-яких підозр щодо прозорості діяльності політика, звернутися до Антикорупційного штабу за відповідною експертизою.

Підтримка медіа матеріалів здійснюється “Антикорупційним штабом” в межах проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії.

Додаткова інформація за телефоном +38(073)500-50-22 або на e-mail: shtab.net@gmail.com

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: