ПОШУК

Компанії депутатів Кропивницького: Що кому належить, знає база "Приховані інтереси". ІНФОГРАФІКА

Опубліковано: четвер, 26 квітня, 10:42

Платформа “Приховані інтереси” покаже, хто стоїть за компаніями, на яких заробляють депутати та чиновники. Проект створено експертами ГО “Антикорупційний штаб” для виявлення конфлікту інтересів серед депутатів та посадовців місцевих органів влади у співпраці з ГО “Асоціація Політичних Наук” та за підтримки “Центру демократії та верховенства права”.

“Більшість зловживань місцевих депутатів виявляється через просування власних бізнес-інтересів під час виконання своїх повноважень”, - розповіла Галина Янченко, голова правління ГО “Антикорупційний штаб”. Вона наголосила, що презентований інструмент насамперед буде корисним регіональним журналістам, активістам та чесному бізнесу, адже він дозволяє знайти теми для новин та антикорупційних розслідувань, які цікаві громаді.

“Фірми, пов’язані з депутатами, можна з легкістю знаходити через зручний пошук за іменем людини, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії, а функція “автоматичний аналізатор” протягом кількох секунд знаходить збіг між базою депутатських компаній та змістом завантаженого вами документа. Так, за лічені секунди можна будь-який документ, як от стенограми, звіти публічних закупівель, порядки денні тощо, перевірити на згадки в ньому депутатських фірм”, - пояснила Ольга Рибак, аналітик проекту “Приховані інтереси”, під час демонстрації роботи автоматичного аналізу на сайті Приховані інтереси.

47 фігурантів налічує база міської ради міста Кропивницького - це мер, його заступники та міські депутати. В середньому на політика та його родину припадає по 2,5 компанії. Загалом же база Кропивницкого містить 118 компаній, що займаються торгівлею, операціями з нерухомістю, виробництвом та навіть декілька громадських організацій, пов'язані з депутатами міської ради Кропивницького та їх родичами. Варто зазначити, що серед депутатів земельної комісії 60% мають бізнес інтерес у сфері будівництва та оренди нерухомості. А сам міський голова пов'язаний з 12 компаніями різного спрямування, від виробництва м'яса до роздрібної торгівлі пальним. Так, його пов'язують з дев'ятьма товариствами з обмеженою відповідальністю, серед яких “Гривер”, “Білий ведмідь”, “Укрнафтаком”, товариство з додатковою відповідальністю “М'ясокомбінат “Ятрань”, ПП “Аркадор”, а також організацією “Елисаветградське православне товариство”.

“Корупція – те зло, яке впливає на якість життя. Депутати часто зловживають своїм впливом, а від цього страждають прості мешканці та чесний бізнес. За допомогою Прихованих інтересів бізнесмени зможуть перевіряти своїх конкурентів на причетність до політиків, а громада - контролювати керівників міста на доброчесність”, – наголосили розробники інтерактивного інструменту.


На нашому сайті можна переглянути список фірм, які пов’язані із депутатами, чиновниками та їхніми родичами. Автоматичний аналізатор видає віконечко, куди можна завантажити цікавий вам документ, наприклад, стенограму сесії міської ради. Сайт видасть перелік фірм, прізвища власників та рішення. Скористуйтеся сайтом “Приховані інтереси” - http://interes.shtab.net - та дізнайтеся, що приховують місцеві депутати!

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: