ПОШУК

Фірма депутата отримала від Київради землю для ведення бізнесу

Опубліковано: вівторок, 02 жовтня, 12:37

Влітку Київрада передала 20 соток комунальної землі в Протасовому Яру компанії, яка належить депутату від БПП Максиму Конобасу.

Під час пленарного засідання 6 червня столичні депутати підтримали рішення про передачу ТОВ “ПРОТАС” земельної ділянки розміром 0.2083 га для експлуатації магазину продовольчих товарів та кафе на вул. Протасів Яр, 3 у Солом’янському районі м. Києва. Одним з чотирьох бенефіціарних власників даної компанії є депутат Київради, член фракції БПП “Солідарність”, Конобас Максим Петрович.

Максим Конобас

На даній земельній ділянці, як зазначається в пояснювальній записці до проекту рішення Київради, вже стоять збудовані споруди, які належать ТОВ “Протас” на підставі рішення Дзержинського районного суду м. Харкова.


Зауважимо, що посадовець або депутат, який має відношення до юридичної особи приватного права та бере участь у прийнятті рішення щодо цієї юридичної особи, діє в умовах реального конфлікту інтересів, оскільки має суперечність між власним приватним інтересом та інтересами територіальної громади, яку він зобов’язаний представляти. Аби уникнути такої суперечності регламент Київради зобов'язує депутатів публічно інформувати присутніх про наявність у них конфлікту інтересів, а у випадку письмової заяви депутата, таке оголошення робить головуючий на засіданні.

P.S.: Після виходу публікції джерела близькі до Максима Конобаса повідомили, що інформацію про наявністю у нього конфлікту інтересів по даній справі було озвучено секретарем Київради, але не 6 червня, коли приймалось відповідне рішення, а на попередньому засіданні 17 травня, під час формування порядку денного. Відповідно, депутат витримав усі формальні вимоги законодавства.

ДОВІДКОВО: Дані факти було виявлено під час моніторингу рішень Київської міської ради на предмет конфліктів інтересів депутатів Київради інтерактивним інструментом “Приховані інтереси”. Даний інструмент дозволяє завантажити стенограму, протокол пленарного засідання або будь-який інший документ та через “автоматичний аналізатор” у лічені секунди виявити в документі повний перелік компаній, пов'язаних з депутатами. Таким чином суттєво спрощується і пришвидшується перевірка рішень, які депутати можуть приймати на користь власних компаній.


Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: