ПОШУК

Дрогобич та Кривий Ріг першими відреагували на рекомендації “Антикорупційного штабу” щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Опубліковано: середа, 20 березня, 12:13

​У процесі чергового аналізу роботи сервісу “Приховані інтереси” ми звернули увагу на те, що в регламентах деяких українських міст відсутній порядок врегулювання конфлікту інтересів, а також відсутні норми, які допомагали б чиновникам вживати заходів для запобігання потенційного чи реального конфлікту інтересів.

У процесі чергового аналізу роботи сервісу “Приховані інтереси” ми звернули увагу на те, що в регламентах деяких українських міст відсутній порядок врегулювання конфлікту інтересів, а також відсутні норми, які допомагали б чиновникам вживати заходів для запобігання потенційного чи реального конфлікту інтересів. Наші юристи підготували рекомендації щодо оновлення регламентів міських рад, які ми надіслали міським головам Полтави, Дрогобича, Кривого Рогу та Білої Церкви.

Міським радам цих міст пропонувалося врегулювати вжиття заходів щодо:

  • запобігання конфлікту інтересів під час засідання комісій ради;
  • зобов’язати вносити в протокол засідання сесій міської ради повідомлення про конфлікт інтересів;
  • врегулювати можливість депутатів повідомляти про реальний або потенційний конфлікт інтересів іншого депутата;
  • внесення в регламент міських рад, що у разі виникнення у депутата міської ради реального чи потенційного конфлікту інтересів він не має права брати участь у прийнятті відповідного рішення.

Першою на рекомендації Антикорупційного штабу відреагувала міська рада Дрогобича – міський голова пообіцяв, що зазначена у рекомендаціях інформація взята до відома та будуть вжиті необхідні заходи з приводу вирішення даного питання. Нагадаємо, що Дрогобич посів перше місце у рейтингу прозорості українських міст за даними Transparency International Україна. Також хотілось би відзначити, що міська влада Дрогобича підключила сервіс «Приховані інтереси» безпосередньо до свого сайту, зробивши перевірку місцевих чиновників ще легшою та зручнішою.

Міська рада Кривого Рогу також взяла до уваги наші пропозиції та зауваження і пообіцяла внести зміни після їхнього детальнішого розгляду.

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: