ПОШУК

Депутат Криворізької міської ради Олег Ляденко систематично не декларував діюче приватне підприємство.

Опубліковано: четвер, 01 січня, 03:00

До такого висновку можна прийти використовуючи інструмент Приховані інтереси громадської організації Антикорупційний штаб.

Перевірка за допомогою згаданого інструменту одного з рішень, прийнятих Криворізькою міською радою на XL сесії 24.10.2018 показала наявність згадки про пов’язане з місцевим депутатом підприємство у цьому рішенні.

У самому рішенні йдеться про припинення шляхом розірвання за згодою сторін договору оренди земельної ділянки з ПП “Сігма” та надання цієї самої ділянки в оренду ТОВ «Торгджойн Плюс». Підставою для таких дій є звернення обох підприємств, в яких пояснюється про зміну власника об’єкта нерухомого майна, розташованого на цій ділянці на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна.

Подальша перевірка за допомогою сервісу Youcontrol показала, що в період до лютого 2019 року одноосібним засновником ПП “Сігма” був місцевий депутат Олег Ляденко (Опозиційний Блок), після чого право власності на підприємство набула компанія, зареєстрована на Сейшельських островах.

Відповідно до даних системи електронної реєстрації Олег Ляденко був відсутній на сесії та не брав участі у голосуванні під час згаданого рішення.

Перевірка декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування депутата Олега Ляденка показала, що він систематично не декларував ПП “Сігма” у відповідних розділах 8, 9 декларацій. Так в 2016 році ПП “Сігма” вказане лише як джерело доходу - заробітної плати за основним місцем роботи, а в 2017 році - як джерело доходу особи увільненої для проходження військової служби. Ймовірною причиною, чому депутат вирішив “приховати”, що є власником згаданого підприємства, може бути причетність “Сігми” до цілої низки кримінальних проваджень. Встановлено, що службові особи ПП "СІГМА" (код за ЄДРПОУ 30179160) в період 2014-2015 років з метою ухилення від сплати податків, шляхом безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ, навмисне здійснили укладання угод з підприємствами з ознаками «фіктивності» що призвело до не надходження в бюджет України коштів з податку на додану вартість в особливо великих розмірах, на суму 3,6 млн грн.

Нагадаємо, недекларування депутатом корпоративних прав на компанію або умисне не відображення інших відомостей в декларації є порушенням антикорупційного законодавства і тягне за собою відповідну відповідальність.

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: