ПОШУК

Більше половини депутатів Дрогобицької міської ради заявляли про конфлікт інтересів

Опубліковано: четвер, 01 січня, 03:00

Дрогобич - районний центр в Львівській області з майже тисячолітньою історією. Нещодавно він вийшов на перше місце в рейтингу міст з найбільш прозорою та підзвітною владою в Україні. Та чи насправді влада в Дрогобичі є настільки прозорою?

Вже зараз кожен може самостійно перевірити доброчесність місцевих депутатів за допомогою сайту “Приховані інтереси”. Це платформа, яка дозволяє проаналізувати будь-які текстові файли, в тому числі протоколи сесій міської ради, та встановити зв’язки між депутатами та компаніями, в чиїх інтересах приймаються рішення.

А поки наша команда “Антикорупційного штабу” готує презентацію бази фірм, пов’язаних з депутатами, чиновниками та їх родичами, ми вирішили дослідити хто ж з дрогобицьких депутатів не чекає громадського контролю і, відповідно до чинного антикорупційного законодавства, повідомляє колегам про власний конфлікт інтересів* під час прийняття тих чи інших рішень, та добровільно відмовляється від участі у голосуванні.

Більше половини депутатів міської ради, щонайменше двадцять, заявляли про конфлікт інтересів протягом роботи останнього скликання Дрогобицької міської ради. З них семеро (Роман Муль, Ігор Лазарів, Юрій Милян, Сергій Оленич, Роман Шагала, Андрій Янів та Назарій Броварський) робили це протягом 2018 року.

Найчастіше, тричі, про наявність власної зацікавленості у прийнятті депутатами-колегами рішення, заявляв місцевий підприємець та депутат від фракції “Самопоміч” Роман Муль. В усіх випадках рішення, що розглядалися, були пов’язані з земельними питаннями.

Наприклад, Рішенням № 1170 Дрогобицької міської ради депутату Мулю було надано в оренду земельну ділянку площею 49 кв. м. на вул. Шолом Алейхема, 8, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Роман Муль є власником місцевої мережі супермаркетів “Ромашка”, пекарні та надає автостанційні послуги. Дружина депутата Ірина та рідний брат Тарас також є підприємцями.

А власний моніторинг чесності депутатів міської ради на предмет дотримання ними антикорупційного законодавства можна провести за допомогою автоматичного аналізатора на сайті “Приховані інтереси”, який у лічені хвилини допомагає виявляти рішення, що приймаються на користь компаній, пов'язаних з депутатами.

*Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень (Стаття 1 Закону України “Про запобігання корупції”).

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: