ПОШУК

Батько білоцерківського мера отримав три гектари землі від міської ради

Опубліковано: середа, 20 лютого, 12:41

Кожен четвертий депутат Білоцерківської міської ради у 2018 році мав персональну зацікавленість в рішеннях, які розглядаються депутатським корпусом. Минулого року про конфлікт інтересів було заявлено на половині сесій міської ради Білої Церкви.

Протягом року депутати Білоцерківської міської ради 26 разів заявляли про конфлікт інтересів, тобто наявність у них приватного або бізнес інтересу в рішенні, яке розглядає депутатський корпус. Найвищі корупційні ризики мали питання, пов’язані із землею, в тому числі виділення землі батькові міського голови.

Такі факти виявили експерти «Антикорупційного штабу», проаналізувавши протоколи усіх сесій міської ради Білої Церкви за 2018 рік.

Про особисту зацікавленість у прийнятті деяких рішень повідомляли представники усіх фракцій, але найбільшу кількість зафіксовано від представників найбільшої фракції міськради “Самопомочі” - міського голови Геннадія Дикого, депутатів Андрія Лєонова і Сергія Наконечного. Представники фракції БПП “Солідарність” заявляли про конфлікт інтересів 7 разів, а «Опозиційного блоку» - 3 рази. Повний фракційний розподіл відображено в таблиці:

Один з випадків корупційного ризику ми зафіксували у протоколі 53 сесії, на якій було прийнято рішення про надання дозволу на розроблення технічної документації приватному товариству “КАТП-1028” щодо земельної ділянки площею 2,92 га. Кінцевим бенефіціарним власником даного підприємства є Анатолій Дикий - батько міського голови Геннадія Дикого. Мер міста зізнався у конфлікті інтересів і не брав участі у голосуванні. Втім, рішення все одно було прийнято і за адресою вул. Мережна, 10 підприємство, наближене до міського голови, отримало дозвіл на оформлення земельної ділянки для експлуатації та обслуговування виробничої бази.

Експерти громадської організації “Антикорупційний штаб” проводять постійний моніторинг рішень місцевих рад за допомогою сайту “Приховані інтереси”, який за лічені хвилини допомагає виявляти рішення, що приймаються на користь компаній, пов'язаних з депутатами місцевих рад та місцевими можновладцями.

Найближчим часом “Приховані інтереси” стануть доступними і для громади Білої Церкви.

Довідково:

«Приховані інтереси» -- це база даних усіх фірм, пов’язаних з депутатами та топ-чиновникам, які можна з легкістю аналізувати через зручний пошук за ПІБ чиновника, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії. Інструмент дозволяє миттєво перевірити будь-який документ (протокол або стенограму міської ради, звіт про публічну закупівлю тощо) на збіги з інформацією в базі даних та виявити рішення, прийняті на користь депутатських компаній. На сьогодні база включає інформацію про компанії, які пов'язані з депутатами та можновладцями з 12 міст України, а також народними депутатами України.

Простий інтерфейс та зручність сайту http://interes.shtab.net/ дозволяють журналістам та активістам з легкістю провести антикорупційне розслідування діяльності місцевого чиновника, перевірити його профіль та пов’язані з ним компанії на предмет доброчесності, а у випадках порушення чи будь-яких підозр щодо прозорості діяльності політика, звернутися до Антикорупційного штабу за відповідною експертизою.

Додаткова інформація за телефоном +38(073)500-50-22 або на e-mail: shtab.net@gmail.com.

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: