ПОШУК

Як повинен регулюватися конфлікт інтересів міськими регламентами

Опубліковано: четвер, 28 лютого, 12:09

У процесі чергового аналізу роботи “Прихованих інтересів” наші експерти звернули увагу на те, що в регламентах деяких українських міст відсутній порядок врегулювання конфлікту інтересів, а також відсутні норми, які допомагали б чиновникам вживати заходів для запобігання потенційного чи реального конфлікту інтересів.

Одним із завдань у процесі роботи над зменшенням корупції в Україні, які поклав на себе “Антикорупційний Штаб”, є робота щодо запобігання нецільового використання коштів, призначених для розвитку громад.

Час від часу міськими радами приймаються рішення не на користь місцевих громад, а на користь підконтрольних депутатам і чиновникам фірмам. Наші спеціалісти створили інструмент «Приховані інтереси», який дозволяє швидко і просто дізнатися, хто стоїть за компаніями, на яких незаконно заробляють депутати та чиновники. Ми віримо, що створене нами цифрове рішення допоможе українцям ефективно контролювати своїх обранців, яким вони делегували повноваження управління справами громади.

Метою нашої діяльності є не лише покарання винних у злочинах, а й унеможливлення корупційних випадків, і саме для цього ми постійно вдосконалюємо розроблені нами інструменти і перебуваємо у процесі аналізу та пошуку способів, які допомогли б суспільству і місцевій владі краще і ефективніше працювати над запобіганням корупції.

У процесі чергового аналізу роботи “Прихованих інтересів” наші експерти звернули увагу на те, що в регламентах деяких українських міст відсутній порядок врегулювання конфлікту інтересів, а також відсутні норми, які допомагали б чиновникам вживати заходів для запобігання потенційного чи реального конфлікту інтересів. Наші юристи підготували рекомендації щодо оновлення регламентів міських рад, які ми надіслали міським головам Полтави, Дрогобича, Кривого Рогу та Білої Церкви.

Ми дуже сподіваємося, що місцеві депутати не залишать без уваги наші рекомендації і внесуть необхідні зміни в нормативно-правові акти міської ради.

Отже, серед чотирьох проаналізованих нами міст, найкраще конфлікт інтересів врегульовано в Полтаві і Дрогобичі. Регламенти міських рад міст Полтава та Дрогобич відповідають вимогами статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування» стосовно правового регулювання конфлікту інтересів. В той час акти, видані міськими радами Білої Церкви та Кривого Рогу потребують внесення змін в частині вимог законодавства у сфері місцевого самоврядування.

Радам всіх чотирьох міст ми рекомендуємо:

  • врегулювати вжиття заходів щодо запобігання конфлікту інтересів під час засідання комісій ради;
  • зобов’язати вносити в протокол засідання сесій міської ради повідомлення про конфлікт інтересів;
  • врегулювати можливість депутатів повідомляти про реальний або потенційний конфлікт інтересів іншого депутата;
  • внесення в регламент міських рад, що у разі виникнення у депутата міської ради реального чи потенційного конфлікту інтересів він не має права брати участь у прийнятті відповідного рішення

З повним аналізом можна ознайомитися за посиланням.

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: