ПОШУК

Питання та відповіді

Як я можу допомогти проекту?

Ви можете поширювати інформацію про проект, щоб більше людей знали про нього та долучались до контролю за тими, хто обраний відстоювати Ваші інтереси.

Ви можете допомогти збирати інформацію про своїх місцевих чиновників.

Ви можете надати свої пропозиції щодо вдосконалення інструментарію на сайті.

Ви можете допомогти проекту фінансово.

Що робити, якщо Ви знайшли порушення?

Якщо Ви знайшли конфлікт інтересів, або маєте іншу додаткову інформацію щодо особи чи компанії, ви можете написати на shtab.net[at]gmail.com

Як зібрана інформація?

Уся інформація про депутатів та посадовців, їх близьких осіб отримана з відкритих джерел: публікацій у ЗМІ, декларацій, відкритих реєстрів тощо.

Інформація про компанії, афілійовані з депутатом чи його близькими особами, отримана з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань, а також з ресурсу “Youcontrol”.

Періодично буде здійснюватись оновлення інформації задля того, щоб ресурс містив найбільш актуальні дані.

Як працює автоматичний аналізатор?

Автоматичний аналізатор призначений для пошуку співпадінь у базі даних та в документах місцевих рад.

Для того, щоб був проведений аналіз, на вкладці “Автоматичний аналіз” потрібно завантажити необхідний документ (порядок денний, проект рішення місцевої ради тощо) у машинозчитувальному форматі (.pdf, .doc, .docx) та натиснути на кнопку “Почати аналіз”.

За декілька секунд Ви зможете побачити усі співпадіння, що знайдені у завантаженому документі та базі даних. Якщо таке співпадіння виявлено, тоді, швидше за все, депутат має конфлікт інтересів.

Як користуватися сайтом “Приховані інтереси”?

На головній сторінці доступний пошук по базі даних за ПІБ чиновника, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії, після чого Ви зможете побачити усю наявну інформацію про них.

Крім того, Ви можете обрати своє місто і обрати орган влади, що Вас цікавить (наприклад, Київська міська рада чи Голосіївська районна державна адміністрація) - і одразу буде доступний перелік усіх посадовців, щодо яких наявна інформація в базі даних.

Також на сайті доступний інструмент “Автоматичний аналізатор”.


Що таке конфлікт інтересів?

Конфлікт інтересів - це наявність суперечності між приватним інтересом депутата та інтересом суспільства. Громада обирає депутата для того, щоб він відстоював суспільний інтерес, натомість, часто обрані депутати йдуть заради відстоювання особистих інтересів та прийняття вигідних для себе рішень.

Коли рішення приймаються в інтересах депутата чи його близьких осіб, це означає, що меншу вигоду від цього матиме суспільство: наприклад, Ваша громада може втратити прибуток від продажу земельної ділянки в центрі міста, бо її в довгострокову безкоштовну оренду забрав депутат місцевої ради.
Що це за проект?

“Приховані інтереси” – це унікальний інструмент, створений Антикорупційним штабом. Інструмент дозволяє відслідковувати наявність конфлікту інтересів у депутатів та посадовців місцевих органів влади, а також у ньому зібрана вся інформація про їх бізнес-інтереси.

“Приховані інтереси” реалізовано за підтримки проекту “Прозорість та доброчесність публічного сектору” Програми розвитку ООН в Україні.

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: