Про портал

Вітаємо на сторінці "Прихованих інтересів" — нового інструменту від Національного агентства з питань запобігання корупції та "Антикорупційного Штабу" для виявлення можливих корупційних порушень!

"Приховані інтереси" — це діджиталінструмент, створений для виявлення ризиків зловживань тисяч українських чиновників та депутатів. За його допомогою кожен користувач/ка може легко знаходити ризики, які мають ознаки порушень ЗУ "Про запобігання корупції" (конфлікт інтересів, обмеження подарунків, сумісництво та суміщення посад) та розкривати інші приховані корупційні правопорушення, які коштують українському бюджету мільярди гривень щороку.

Як це працює?

"Приховані інтереси" здатні автоматично виявляти можливі порушення ЗУ "Про запобігання корупції" у діяльності чиновників та чиновниць, депутатів та депутаток на основі великої бази даних про пов’язаних фізичних осіб та компанії. Інструмент знаходить ситуації, коли розбіжності між приватним інтересом збагачення та публічним інтересом виконання службових обов’язків потенційно призводять до упередженого прийняття рішень на користь своїх компаній, лобізму чи незаконного отримання подарунків. У розумінні Закону України "Про запобігання корупції" прийняття рішень та вчинення чи невчинення дій у стані конфлікту інтересів, порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків вважаються корупційними правопорушеннями і повинні тягнути за собою юридичну відповідальність. Наш інструмент спрямований спростити розслідування таких порушень та зробити доступним їх виявлення якомога більшій кількості громадян.

З метою пошуку конфлікту інтересів база "Прихованих інтересів" також відображає усі потенційні зв’язки депутатів, які можуть свідчити про корупційні порушення. 

За допомогою зручного пошуку за компаніями та особами кожен може у кілька кліків відстежити ці зв’язки та дізнатися, чи діяв депутат в конкретній ситуації в стані конфлікту інтересів чи ні, а про виявлені порушення повідомити нам чи напряму в НАЗК для подальшого розслідування.

"Приховані інтереси" містять також автоматичний аналізатор документів, куди користувачі можуть завантажувати документи будь-якого державного органу чи органу місцевого самоврядування, а система перевіряє за ключовими словами, чи містить документ вказівки на потенційний конфлікт інтересів.

Запрошуємо всіх користувачів активно долучатися до виявлення корупційних правопорушень через "Приховані інтереси"!

У розробці інструменту брали участь команда громадської організації “Антикорупційний штаб”, Департамент з питань дотримання законодавства про конфлікт інтересів та обмежень щодо запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції та відділ цифрової трансформації та інноваційного розвитку Національного агентства з питань запобігання корупції.

У розробці інстурменту брали участь: Дмитро Соболєв, Святослав Косенчук, Ігор Калмиков, Олександр Коваленко, Юлія Гречка, Сергій Миткалик, Родіон Хомяков,  Департамент з питань дотримання законодавства про конфлікт інтересів та обмежень щодо запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції. Ми висловлюємо вдячність нашим волонтерам, залученим до роботи над проєктом: Ірина Рокіщук, Роксолана Смеречинська, Василь Братушка.

Проєкт "Приховані інтереси" - переможці конкурсу Open Data Challenge, реалізованого в межах проєкту міжнародної технічної допомоги USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" за підтримки Міністерства цифрової трансформації України (перший етап) та Міжнародному фонду “Відродження” (другий етап).