ПОШУК

357 компаній харківських депутатів у базі “Приховані інтереси”

Опубліковано: четвер, 22 лютого, 14:00

22 лютого, ГО Антикорупційний штаб та ГО "Харківський антикорупційний центр” презентували базу “Приховані інтереси” у місті Харків.

- Цей інноваційний інструмент, який покликаний виявляти усі випадки конфліктів інтересів, тобто ситуацій, коли депутати чи топ-чиновники зловживають своїм політичним впливом задля своїх бізнес-інтересів, наносячи шкоду місцевій громаді, - наголосила на особливостях інструменту Галина Янченко голова правління ГО "Антикорупційний штаб".

“Приховані інтереси” – це база даних усіх фірм, пов’язаних з депутатами та топ-чиновникам, які можна з легкістю аналізувати через зручний пошук за ПІБ чиновника, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії. А функція “автоматичний аналізатор” протягом кількох секунд знайде збіг між базою даних та змістом завантаженого документу, наприклад, порядком денним, стенограмою засідання, тендерною документацією тощо.

Зокрема, під час демонстрації роботи автоматичного аналізатора, аналітик ГО “Антикорупційний штаб” Ольга Рибак наголосила:

- Завдяки цьому інструменти ви можете зекономити дуже багато часу, і після швидкої обробки документу протягом 5 секунд отримати перелік всіх компаній, що згадуються у тексті.

База харківських депутатів складається з 93 фігурантів, де в середньому на одного учасника приходиться майже 4 юридичні особи, серед яких комерційні організації, громадські організації, благодійні фонди та комунальні підприємства.

- Цікаво, що в деяких профільних комісіях харківської міської ради, наприклад, земельній комісії, 7 з 9 членів мають прихований конфлікт інтересів. Мається на увазі, що їх діяльність або організацій, засновниками яких вони є, пов’язані з будівництвом та архітектурою, - розповів Дмитро Булах, голова Правління ГО "Харківський антикорупційний центр”, і пояснив, що саме тому варто більш пильно слідкувати за рішеннями цієї комісії.

Надіслати інформацію

Якщо у вас є інформація про конфлікт інтересів депутата або чиновника, або пов’язані з ним компанії чи особи, будь ласка, повідомте нас: